Resultat

Resultat från Lydnadstävlingen till Leif Lundgrens minne 2018

Klass 3

1.Sandra Gisslar Walkabout Myx Väsby BK 289p 1:a pris Australian kelpie

2.Sandra BauerDoubleuse Jade Nacka BK 281p 1:a pris Golden retriever

3.Cecilia Mårtenson Walkabout Lyra Nynäshamns BK 262.5p 1:a pris Australian kelpie

4.Michelle Pettersson Maibe Tails Leasy Uppsala HU255p2:a pris Australian shepherd

20180506_104707

Klass 2

Inga tävlande

Klass 1

20180506_175141

1.Sussie Landberg Cefeus Ever Yes II Nyköpings BK 276p 1:a pris Australian kelpie

2.Lindha Wiström af Bjur Demonen´s Jekyll Mälarö BK273.5p 1:a pris Tysk schäferhund

3.Ulla Bagger Wennman Ronja Hölö-Mörkö BK262p 1:a pris Irländsk röd setter

4.Gunwor Linderyd Cronys Pearl N´ Dress Nyköpings BK238p 2:a pris Shetland sheepdog

5.Sussi Rosendahl Brottman Excerno Izhi Does Norrtälje lokala Kennelklubb 235p 2:a pris Schapendoes

6.PO Andersson Sundelins Ceo Nynäshamns BK229.5p 2:a pris Border collie

7.Sandra Callin Bygget´s Nikita Hölö-Mörkö BK215p 3:e pris Tysk schäferhund

8.Sandra Green Peg Botkyrka BK197p 3:e pris Border collie

9.ann koernig El Merino´s Better Up Hölö-Mörkö BK196p 3:e pris Australian shepherd

10.Marita Lood Chappleline Excellence As Attitude Nyköpings BK172.5p 0-pris Australian shepherd

Startklass

20180506_130056(0)

1.Carina Nilsson Crowhills Feja Södertälje BK 162.5p Uppflyttningsresultat Rottweiler

1.Jenny Dahlström IlickiRiezors Storm Botkyrka BK162.5p Uppflyttningsresultat Riesenschnauzer svart

3.berit sjöbeck G-Diggers Flashy Apollogruppen160.5p Uppflyttningsresultat Pudel mellan

4.Margitta E Roxberger Vårvindens Lin Loke Södertälje BK158.5pGodkänd Golden retriever

5.Ute Rüegg Sina V D AuenrÜti Norrköpings BHK157.5p Godkänd Entlebucher sennenhund

6.Anette Åslund Go Solid´s Coma Södertälje BK151.5p Godkänd Rottweiler

7.Britt-Marie Strand Lockfågelns Steal The Show Nykvarn LKK 150p Godkänd Weimaraner korthårig

8.Cecilia Andersson Garpenborg´s Oxygen Hölö-Mörkö BK143p Godkänd Staffordshire bullterrier

9.Ute Rüegg Alpenhirts Julia Norrköpings BHK135.5p Godkänd Appenzeller sennenhund

10.Margitha Hernebjörk Twocolours Noir Avec Nacre Hölö-Mörkö BK128p Godkänd Pudel mellan

11.Oskar Fransson Andrummets Snurre Sprätt Nyköpings BK124p Godkänd Nova scotia duck tolling retriever

12.Cecilia Grins La Leia´s Glamorous Giava Haninge BK121.5p Godkänd Dvärgschnauzer, peppar & salt

13.Cecilia Andersson Te Ora Magic Behind The StoryHölö-Mörkö BK118pEj godkändStaffordshire bullterrierEye

Resultat från Sörmlandscupen 2016

Copy of Sörmlandscupen Resultat 2016 Uppdaterad HMBK

 

Resultat från KM i Agility 2015

RESULTAT FRÅN BLÅBÄRSKLASSEN 2015

RESULTAT KLUBBMÄSTERSKAP I AGILITY 2015

 

Resultaten från Sörmlandscupen 2015

Sörmlandscupen Resultat 2015